608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

TECHNICKÝ POPIS VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Technický popis vertikální žaluzie

kompletní vertikální žaluzie
1. Garnýž
Garnýž (horní profil, vodící profil) je nosným prvkem celé žaluzie. Na kolejničce v garnýži jsou navlečené pohyblivé háčky, které nesou jednotlivé lamely zavěšené na ramínkách. V garnýži je upevněno také ovládání žaluzie - ovládací šňůrka a řetízek. Garnýž se upevňuje buďto na strop nebo může být namontována na stěnu pomocí nosných konzol ve tvaru „L“. Garnýž je vyrobena z hliníku a její barva je vždy bílá.
2. Lamela
Lamela je pruh látky (případně PVC) zavěšený na pohyblivém háčku v garnýži. Spojení s háčkem je realizováno ramínkem, navzájem jsou lamely spojeny ve spodní části pomocí řetízku. Ovládacími prvky lze lamely libovolně roztahovat, stahovat a natáčet a regulovat tak intenzitu světla v místnosti. Lamely se vyrábějí nejčastěji polyesteru, bavlny nebo jejich kombinace, případně z PVC. Nabízejí se v široké škále vzorů a barevných provedení, a mají různé stínící schopnosti.
3. Ovládání
detail ovládání žaluzie detail ovládání žaluzie Ovládání žaluzie slouží ke stahování a natáčení lamel. Ovládacími prvky žaluzie jsou ovládací šňůrka se závažím a kuličkový řetízek. Pomocí řetízku se reguluje úhel natočení lamel, šňůrkou se lamely stahují a roztahují.
4. Uchycení lamel ke garnýži
detail uchycení lamel detail uchycení lamel Lamely mohou být s garnýží spojeny několika způsoby. Pro naše žaluzie používáme nejjednodušší a zároveň velmi efektivní spojení pojízdnými háčky v garnýži, které nesou jednotlivé lamely na malém ramínku.
5. Závaží a spojení lamel řetízkem
detail na závaží a spojovací řetízek Aby byly lamely snadno a přesně ovladatelné a zůstávaly ve správné poloze, jsou na spodním konci zatíženy plastovým závažím a propojeny spojovacím řetízkem. Díky tomuto způsobu ovládání se všechny lamely natáčejí stejně a drží správný tvar. Jak je znázorněno na obrázku, nejprve se do lamely zasune ploché závaží a na to se pak připne spojovací řetízek. Ve spodní části jsou lamely vzájemně propojeny kuličkovým řetízkem, který zabraňuje nežádoucímu volnému pohybu jednotlivých lamel (např. v průvanu).

Základní rozměry vertikální žaluzie

Podrobné informace ke správnému výběru, vyměření a objednání vertikální žaluzie najdete na stránce jak vybrat žaluzie.

A. Šířka žaluzie
Šířka žaluzie odpovídá délce garnýže a měří se tak, že pokud instalujete žaluzii do otvoru, odečtete od naměřené hodnoty 0,5 až 1,5 cm v závislosti na rovnosti stěn. Pokud instalujete žaluzii před otvor, připočítáte k naměřené šířce 20 až 30 cm proto, aby na každé straně byl přesah 10 až 15 cm. Přesah může být v případě potřeby i větší.
B. Výška žaluzie
Výškou žaluzie se rozumí rozměr kompletní žaluzie ve vertikálním směru. Tzn. výška garnýže s háčky plus délka lamel. Výška žaluzie se doporučuje o 1 - 2 cm menší, než je světlá výška místnosti, aby se v případě nerovnosti podlahy nebo stropu neotíraly lamely v některých místech o podlahu.
C. Délka ovládání
Délka ovládání určuje délku ovládacího řetízku (slouží k natáčení lamel) a ovládacího provázku (slouží ke stahování/roztahování lamel), minimální délka ovládání je 80 cm. Běžně se délka ovládání volí o 20 cm až 1 metr kratší než je výška žaluzie. Nic ale nebrání tomu, aby délka ovládání byla větší než je výška žaluzie, např. pokud chcete mít žaluzii po parapet, ale ovládání až po zem.
 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz