608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

ATYPICKÉ PROUŽKOVÉ ŽALUZIE

Proužková žaluzie s ovládáním na obou stranách
schema balkónu s žaluzii s ovládáním na obou stranách

Tento typ proužkové žaluzie se nejčastěji používá na stěnách s balkónovými dveřmi. Každým ovládáním se stahují/roztahují a natačejí lamely na dané časti žaluzie. Oproti zastínění dvěma žaluziemi s různou délkou lamel má použití tohoto typu tyto výhody:

  • vyšší estetická hodnota, která je dána použitím jediné garnýže
  • jednodušší a méně pracná montáž
Objednat proužkové žaluzie s ovládáním na obou stranách
Šikmé proužkové žaluzie
obrázek šikmé žaluzie

Tento typ žaluzie se používá u šikmých oken v podkroví, k prodyšnému uzavření prostoru pod schodištěm apod. Šikmá proužková žaluzie nemá garnýž umístěnou vodorovně a je tvořena lamelami o různých délkách. Stahování lamel by mělo být realizováno k vyšší straně, na které by mělo být umístěno i ovládání žaluzie.

Proužkové žaluzie s překrytím
Garnýže pro proužkové žaluzie se dodávají v max. délce 6 metrů, větší plochy proto nelze zastínit jedinou žaluzií. V takovém případě je třeba namontovat dvě žaluzie vedle sebe, tím by ale vznikla mezera mezi krajními lamelami sousedících žaluzií. Tuto mezeru je proto nutné překrýt. Obě žaluzie proto musí být v tomto případě zkonstruovány tak, aby jejich krajní lamela mírně přesahovala na jedné straně délku garnýže. Tímto na sebe krajní lamely plynule navazují. Překrytí se nachází vždy na opačné straně než ovládání žaluzie. Objednat proužkové žaluzie s překrytím
Obloukové žaluzie
obrázek žaluzie s vertikálním obloukem obrázek žaluzie s horizontálním obloukem

V moderní architektuře se často objevují okna do oblouku, nebo různé obloukové výklenky, které je nutné také stínit. Tím vzniká potřeba jak vertikálně tak horizontálně zaoblené garnýže. V obou případech nabízíme proužkové žaluzie s garnýží zaoblenou na míru. Z tohoto důvodu také řešíme zakázky individuálně, proto nás v případě zájmu kontaktujte. Cena se pohybuje cca od 10 000 Kč výše.

 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz