608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

VÝBĚR A OBJEDNÁNÍ VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

1. Zjištění rozměrů žaluzií

Šířka

Při instalaci do otvoru:
Při instalaci do otvoru bude žaluzie sahat od jedné boční stěny až ke druhé boční stěně. Šířku otvoru měřte vždy v místě, kde bude vertikální žaluzie namontována. Šířku žaluzie potom vypočítate tak, že od naměřené šířky otvoru odečtěte 0,5 až 1,5 cm.
Při umístění žaluzie do otvoru je také třeba brát ohled na prostor mezi otevírací částí okna a okenním nadpražím. Výška samotné garnýže (tedy bez háčků) je 2,5 cm, proto tento prostor musí být mírně vyšší. Pokud je nadpraží rovné a okno správně osazené, stačí výška prostoru mezi otevírací částí okna a okenním nadpražím cca 2,8 cm (lépe však alespoň 3 cm).
Při instalaci před otvor:
Při instalaci před otvor (nejčastěji pro okno) vypočítáte šířku žaluzie tak, že k naměřené šířce otvoru připočítáte 20 až 30 cm (aby na každé straně byl přesah 10 až 15 cm). Pokud je z estetického hlediska vhodnější větší přesah, lze jej samozřejmě doporučit.


Výška

Výšku měřte vždy v místě, kde bude žaluzie nainstalována.

Pokud máte zájem o žaluzii, která bude sahat až po zem nebo parapet, změřte výšku na obou stranách (pokud jsou výšky na jednotlivých stranách rozdílné, použijte tu kratší) a výšku žaluzie potom vypočítate tak, že od naměřené výšky odečtěte 1 až 2 cm.

Instalace do stropu / na stěnu

Pokud není z nějakého důvodu možná nebo vhodná instalace do stropu, uveďte v objednávce, že máte zájem o instalaci na stěnu. Spolu s vertikální žaluzií vám dodáme i potřebný počet úhelníků, které slouží pro montáž garnýže na stěnu. (Cena jednoho úhelníku je 26,60 Kč včetně DPH.)

Ukázky instalace vertikální žaluzie na stěnu

Žaluzie montovaná na stěnu z důvodu vysokého stropu. Tato montáž byla zvolena jednak z důvodů estetických, ale také z důvodu ekonomického, protože se snížila celková výška žaluzie a tím i její cena.

Instalace žaluzie na stěnu při velké výšce stropu Instalace žaluzie na stěnu při velké výšce stropu

V tomto případě byla zvolena montáž na stěnu z čistě praktických důvodů. Strop na obrázku je tvořen rákosem a nebylo možné do něj žaluzii uchytit.
Protože kliky stíněného okna bránily plynulému otáčení lamel, bylo navíc potřeba použít označený prodlužovací prvek (je vždy součástí balení u úhelníků) a tím zvětšit vzdálenost žaluzie od stěny.

Rozměry stažené žaluzie s lamelami o šířce 127 mm

Stáhnuté lamely zabírají maximálně 12% šířky žaluzie Stáhnuté lamely zabírají maximálně 12% šířky žaluzie

Při určování šířky žaluzie a typu stahování (viz níže) je potřeba si uvědomit, že i úplně stažené lamely zaberou nějaké místo. Konkrétně běžné lamely (šířky 127 mm) mohou zabrat až 12% šířky žaluzie a užší PVC lamely (šířky 89 mm) pak zaberou až 16% celkové šířky. S tímto místem je potřeba počítat, aby se například nebránilo otevíraní oken.

2. Volba ovládání

Délka ovládání

Délka ovládání určuje délku ovládacího řetízku (slouží k natáčení lamel) a ovládacího provázku (slouží ke stahování/roztahování lamel), minimální délka ovládání je 80 cm. Běžně se délka ovládání volí o 20 cm až 1 metr kratší než je výška žaluzie. Nic ale nebrání tomu, aby délka ovládání byla větší než je výška žaluzie, např. pokud chcete mít žaluzii po parapet, ale ovládání až po zem.

Typ stahování

Nejběžnější je stahování lamel směrem k ovládacím šňurám, tedy typ A. Stahování směrem od ovládacích šňůr se označuje jako typ B. Typ C označuje stahování lamel k oběma krajům (jako u divadelní opony) a stahování ke středu se značí jako typ D.

Poznámky k typu stahování:
Doporučujeme preferovat typy stahování "A" a "B". Typy "C" a "D" jsou konstrukčně složitějsí, k jejich ovládání je nutné vyvinout větší sílu a také životnost žaluzie bude o něco nižší.
U žaluzií s lamelami šířky 89mm (PVC lamely, proužkové žaluzie) důrazně nedoporučujeme typ stahování "B" pro žaluzie s šířkou nad 170 cm a typ ovládání "D" nedoporučujeme u těchto žaluzií s šířkou nad 340 cm.

A (k ovládání):B (od ovládání):C (opona):D (ke středu):
typ A
otočit žaluzii
typ B
otočit žaluzii
typ C
otočit žaluzii
typ D
otočit žaluzii

3. Výběr typu lamel a jejich barvy

Typ lamel

Vybrat si můžete z desítek typů lamel, a to jak látkových, tak PVC. Podrobnosti o jednotlivých typech lamel najdete na stránce katalog-lamel.

Barva

Každý typ lamely nabízíme v několika barevných provedeních, konkrétní barvy a odstíny můžete najít na stránce katalog-lamel. Případně si u nás můžete na dobírku objednat vzorníky látek.

4. Objednávka

Objednávku můžete provést nejlépe v našem internetovém obchodě. Případně prostřednictvím emailu na adresu info@calix-zaluzie.cz nebo faxem na čísle 571 892 930.

Při objednávání si můžete zvolit jeden z těchto způsobů dopravy zboží:

Doprava kurýrní službou:
Nejčastější možností dopravy je kurýrní služba (DHL nebo Top-trans), kdy Vám bude zboží doručeno na dobírku až na adresu uvedenou v objednávce. Vzhledem k nutnosti být v době doručení na uvedené adrese, můžete do poznámek objednávky uvést preferované datum doručení. Cena tohoto způsobu dopravy je 220,00 Kč včetně DPH.
Doprava balíkem České pošty:
Pokud objednávka neobsahuje žádnou žaluzii s šířkou větší než 200 cm, je možné poslat zboží prostřednictvím České pošty. Za tento způsob dopravy účtujeme 242,00 Kč včetně DPH.
Osobní odběr:
Pokud jste z okolí Zlína nebo Uherského Hradiště, je (po předchozí telefonické dohodě) možné si u nás ve všední dny zboží osobně vyzvednout v obci Hostětín, kde žaluzie vyrábíme.
 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz