608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

Jak vyměřit a naistalovat roletu Jazz 25

Vyměření rozměrů rolety při montáži do stěny, stropu a rámu okna

Montáž rolety do stěny a rámu okna

Vyměření rolety při montáži na rám okna je obdobné, jen vynecháte přesahy látky do stran a dáte pozor, aby roletě při stahování nebránila klika okna.

Montáž rolety do stropu

Vyměření šířky

Šířka rolety se měří včetně držáků, na kterých je uchycena hřídel s látkou. Úchyty rolety přesahují látku na obou stranách o 25 mm, proto celková šířka rolety je o 5 cm větší, než rozměr látky. Doporučujeme naměřit rozměr látky, abyste získali správné překrytí na stranách a přičíst 5 cm pro úchyty. Tím vznikne celková šířka rolety, která se zadává do kongifurátoru.
Pokud není šířka rolety něčím omezena, doporučujeme přesah látky přes hranu stěny 10 - 15 cm, aby bylo dokonale zabráněno prosvítání světla kolem rolety. Závaží přesahuje látku na obou stranách o 4mm.
Vyměření šířky je stejné u montáže do stěny i do stropu.

Vyměření výšky

Výška rolety se měří včetně uchycení.
Při montáži rolety do stropu se měří celková výška rolety od stropu.
Držáky s hřídelí jsou vysoké 42 mm (viz. obrázek). Chcete-li roletu montovat do ostění okna, je nutné, aby zde bylo minimálně cca 5 centimetrů prostoru nad horním rámem okna (aby nebylo zabráněno otevíraní okna).
Pokud bude roleta zasahovat před parapet, doporučujeme přesah přes jeho spodní rám minimálně 3 cm, aby bylo zabráněno prosvítání světla. Pokud bude roleta zasahovat nad parapet, doporučujeme zvolit výšku až po parapet.
Pokud si nejste délkou úplně jisti, doporučujeme raději délku o něco větší než potřebujete. Maximální roztažení rolety si pak nastavíte sami při montáži (viz. poslední dva kroky montáže).

Montáž rolety

Před samotnou montáží je dobré složit celou roletu, včetně úchytů a přiložit si ji na určené místo. Předejdete tím navrtání děr na špatné místo a lépe pochopíte mechanizmus montáže.

Postup montáže rolety na stěnu, strop, nebo rám okna pomocí šroubů.

Na obrázcích je zobrazen postup montáže na stěnu. Při montáži do rámu okna je rozdíl pouze v tom, že nebudete používat hmoždinky, ale v balení dotanete samořezné vruty.
Po vyměření umístění rolety na okno, je dobré si dírky na vruty předvrtat tenkým vrtákem.

 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz